czwartek, 18 sierpnia 2011

 

piszemy z Radzynia w woj. lubuskim, z Ośrodka Wiktoria Król, gdzie w niedzielę rozpoczął się bardzo przez nas oczekiwany turnus neurologopedyczny.

spiritus movens turnusu jest pani Mira Rządzka, która współpracuje z wyspecjalizowaną i doświadczoną kadrą terapeutyczną oraz wolontariuszami - absolwentami Podyplomowych Studiów Logopedii z Terapią Pedagogiczną.

logopedą prowadzącym Marysię jest sama Ciocia Mira, obok niej pracują z nami: fantastyczna Ciocia Iwona z psem Bartonem, Ciocia Hania - pedagog i Ciocia Dorota - psycholog.

popołudniami rodzice mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach/wykładach.

ponadto Ośrodek oferuje zabiegi rehabilitacyjne, więc obok nadrzędnej dla nas terapii logopedycznej Marysia korzysta z masażu (pleców), magnetoterapii (mata VIOFOR) i ćwiczy metodą NDT Bobath.

o pani Mirze, jej doświadczeniu i metodach pracy dość powiedzieć, że pod koniec turnusu niechybnie wyznamy jej naszą miłość - jest cudowna!

terapia logopedyczna

dogoterapia

terapia pedagogiczna

masaż

magnetoterapia

 turnus dobiega końca, pora na refleksję i podsumowanie.

minione dwa tygodnie to dla nas bezcenny czas intensywnej pracy i nauki, zdobywania wiedzy o tym, jak podążać najlepszą dla Mani ścieżką rozwoju, jak samodzielnie pracować w domu, ale też o tym, czego oczekiwać i wymagać od specjalistów. cenne są nawiązane i umocnione przyjaźnie, owocujące wymianą informacji i wsparciem duchowym, nieocenione chwile wyciszenia i odpoczynku od zgryzot codzienności - wszystko to umacnia nas jako rodzinę.

po stokroć dziękujemy Wam Kochani za to, że pomogliście nam tutaj przyjechać!

dziękujemy również Organizatorom turnusu - jego dobrym duchom a także Rodzinom, z którymi mieliśmy szczęście doświadczać tych ważnych chwil

buziak!