Blog > Komentarze do wpisu

delfinoterapia - Mińsk

za nami delfinoterapia w Mińsku na Białorusi. stawiają tu na aktywny kontakt dziecka z delfinem - dużo wspólnej zabawy, minimum leżenia. widać dobre przygotowanie psychopedagogiczne terapeutów i ich dbałość o samopoczucie dziecka. przed kolejnymi zajęciami zawsze odpytywano nas jak Mania spędziła wczorajszy dzień, czy dobrze spała, czy nie uskarżała się na nic po poprzednich ćwiczeniach itd. w porównaniu z tym luzem psychicznym jaki mieliśmy w Mińsku mam wrażenie, że w Chmielniku dzieci były jak na taśmie produkcyjnej - czuło się tempo, trochę stresu i niezgranie terapeutów. wtedy byliśmy bardzo zadowoleni, dziś mamy się do czego odnieść.

nie wiem która metoda jest lepsza, wiem za to, że do Mińska chcemy wrócić za rok :)

Dzięki Wam, Dobrzy Ludzie, za kasę na ten wyjazd. zawsze doceniamy, nawet jeśli głośno o tym nie mówimy.

(cena 10 zajęć po 25 min. to 3000 zł)

takie wyjazdy rozwijają Manię na sto sposobów, bo zawsze prócz terapii staramy się jak najwięcej zobaczyć i nauczyć.

pewnego dnia, gdy wychodziliśmy z delfinarium i ktoś przytrzymał nam drzwi Mania zawołała: "Spasiba!". mieliśmy przed sobą kilkadziesiąt schodów, nie wiem dlaczego z nich wtedy nie spadliśmy :)

w Mińsku atrakcji bez liku: w każdym większym parku stacjonarne wesołe miasteczko, samo delfinarium na terenie zoo, ogromny aquapark, metro - a jakże! w Białymstoku nie jeździ :p

skorzystaliśmy z niewielkiej odległości jaka dzieliła nas od skansenu Dudutki a tam raj - strusie, kozy, kury, prawdziwa stajnia, serowarnia, kuźnia, bimbrownia... tyle ciekawych rzeczy do zobaczenia i posmakowania ;)

byliśmy nawet w Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej a i tak wiele ciekawych miejsc musi zaczekać na nas jeszcze rok.

wtorek, 15 lipca 2014, m_arianna

Polecane wpisy

  • Boże Narodzenie 2015

  • Delfinarium Nemo 2015

    Na początku maja, zgodnie z planem, wyruszyliśmy na delfinoterapię do znanego nam już delfinarium w Mińsku. Radość nasza nie miała granic, więc razem z nami wje

  • 6 + 1

    Pierwsze wspólne świętowanie urodzin :)

Komentarze
2014/07/15 14:55:07
wspaniała rodzinka , aż się gęba śmieje jak się na Was patrzy :)
-
Gość: Babcia Mila, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/07/15 19:09:23
Kochani jesteście cudowni !
-
2014/07/15 23:50:43
Ale Bajer. Jesteście moimi Idolami z Mańką na czele. Pomysł już w zeszłym roku wydał mi się rewelacyjny. Jak dla mnie mityczne turnusy rehabilitacyjne - nie ujmując oczywiście specjalistom, lekarzom ect. - obalone. Taki wyjazd bije na łeb wszystkie zajęcia świata na każdym turnusie. Woda z delfinami - rewelacja, rodzice u boku ( oboje) - ekstra, zmiana miejsca - na bardziej nieprzeciętne niż zapyziałe miasteczka nadmorskie ( którym też nie ujmuję). Terapia w pełnym wymiarze! Zazdroszczę już dziś, ale nie omieszkam spróbować za rok - niech tylko Adulska nasza stanie na nogi i ruszamy Waszym śladem. Pozdrawiam i ściskam.
-
Gość: mamaanuli, *.play-internet.pl
2014/07/16 12:24:23
No i cudnie :)
-
Gość: piboha, *.darnet.pl
2014/07/18 07:59:37
zdj jal Mania strzela z łuku bezcenne hahahahahahahahah :))))