Blog > Komentarze do wpisu

dwupasmówka

od kilku tygodni życie Mani toczy się po dwupasmówce - jednym pasem pędzą sukcesy, drugim choróbska.

angina, druga angina, znowu infekcja, wymaz z gardła, badanie krwi i kolejny antybiotyk, odwołane zajęcia, wizyty do przełożenia - wszystko ciurkiem. nolens volens pielęgnujemy ognisko domowe.

wymierna korzyść z tej pielęgnacji jest taka, że niespodziewanie, zupełnie z zaskoczenia, po prostu z cicha pęk Mania postanowiła korzystać z nocnika. szczęśliwie stało się to zanim matczyne ręce wyciągnęły się z niemocy do kostek. miesiąc tłumaczeń, pytań "czy chcesz?", błagań "żesz zrób..." i zaskoczyło. i to jak! dziecko nawet nie prosi o pomoc - samo załatwia swoje sprawy i dopiero po fakcie daje znać, że oczekuje na uwielbienie i zachwyt.

gdzieś pomiędzy drugą anginą a obecnym choróbskiem udało nam się spotkać z logopedą w szkole specjalnej, gdzie Mania ma zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju. stało się to po około miesiącu przerwy spowodowanej względami zdrowotnymi. po ćwiczeniach pani logopeda wyszła do nas z Manią i dużymi, okrągłymi oczami, bo - okazuje się - nigdy jeszcze nie widziała, żeby rozwój mowy następował tak gwałtownie, również biorąc pod uwagę dzieci zdrowe! niby widać jaki skok rozwojowy przeżywa teraz nasze dziecię, ale usłyszeć coś podobnego - miód na serce... :)

i pozostając w nurcie pochwał i przechwał: Mania liczy :)

piątek, 22 czerwca 2012, m_arianna

Polecane wpisy

  • Boże Narodzenie 2015

  • Delfinarium Nemo 2015

    Na początku maja, zgodnie z planem, wyruszyliśmy na delfinoterapię do znanego nam już delfinarium w Mińsku. Radość nasza nie miała granic, więc razem z nami wje

  • 6 + 1

    Pierwsze wspólne świętowanie urodzin :)

Komentarze
Gość: Mama Anuli, *.elpos.net
2012/06/23 09:49:01
Krasnalu kochany niech juz te choróbska idą precz i nie wracają. Za to na tym drugim pasie- pędź Krasnalku,pędź :*
-
2012/06/23 12:10:19
Mańka! Wrzuć na luz! Proszę Cię wrzuć na luz, bo ja nie postawie Majki koło Ciebie!
-
Gość: babcia Mila, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/06/23 17:51:09
Kochana Marysieńko ! Czytając komentarz Twojej Mamy wzruszyłam się bardzo . Tak bardzo cieszę się z Twoich osiągnięć .Jesteś najmądrzejszą i najwspanialszą Marysieńką na świecie!!! .Tak wiele już umiesz i tak wiele możesz !!!Szkoda tylko , że te choróbska nie chcą od Ciebie odejść . Ale i tak jesteś bardzo dzielna !!! Kocham Cię najbardziej na świecie !!!!
-
2012/06/23 22:31:53
Brawo dla Mani ślicznie liczy zuch dziewczyna
-
2012/06/24 21:58:55
no weź.... Mania, kaj tak pędzisz... jak tak jak Iga, nie postawię Natiego koło Ciebie... na turnus nie jadę ;)) hehe

Idę budzić Natiego, do roboty :P